USŁUGI PIELĘGNIARSKIE

 

Oferujemy szeroki zakres usług pielęgniarskich, które zapewnią Ci profesjonalną opiekę zdrowotną w domu.

Nasze usługi pielęgniarskie są dostosowane do indywidualnych potrzeb pacjentów, zapewniając im opiekę na najwyższym poziomie.

Pielęgniarka Racibórz

Świadczenia pielęgniarskie.

Wśród zabiegów pielęgniarskich proponowanych Państwu przez naszą firmę Life-Ratownictwo Medyczne i Pielęgniarstwo znajdują się:

  • podawanie leków drogą podskórną, domięśniową, dożylną,
  • cewnikowanie pęcherza,
  • opatrunki,
  • pobieranie krwi,
  • zakładanie sondy żołądkowej,
  • pielęgnacja odleżyn.

oraz wiele innych usług pielęgniarskich możliwych do wykonania w domu pacjenta i ambulatoryjnie.

Wszystkie zabiegi wykonujemy na zlecenie lekarza.

Pielęgniarstwo w domu i w gabinecie.

Opiekę pielęgniarską i opiekuńczą realizujemy w domu pacjenta lub w innym, wskazanym miejscu we wszystkie dni tygodnia oraz weekendy i święta.

Swoją pomoc oferujemy osobom chorym, a także wszystkim członkom rodziny.

W Centrum Medycznym Ostromed w Raciborzu przy ul. Jana Kasprowicza 1 dysponujemy gabinetem, w którym również wykonujemy zabiegi pielęgniarskie w zakresie podawania zastrzyków oraz przetaczania płynów.

Gabinet czynny jest codziennie (od poniedziałku do piątku) w godzinach od 15.00 do 16.00.

Z usług w gabinecie skorzystać można po wcześniejszej rejestracji pod numerem telefonu 505 751 858.

Usługi opiekuńcze i pielęgnacyjne.

Do oferty pielęgniarskiej dołączamy również usługi higieniczne i opiekuńcze obejmujące pomoc w zaspakajaniu codziennych potrzeb życiowych pacjentów, zaleconą przez lekarza pielęgnację oraz w miarę możliwości zapewnienie kontaktu z otoczeniem.

W związku z tym wykonujemy toaletę częściową lub całego ciała wraz z myciem głowy. Dbamy o pielęgnację jamy ustnej i paznokci. W zależności od stanu pacjenta zabiegi higieniczne wykonujemy przy łóżku lub w łazience. Ważnym elementem w pielęgnacji jest dla nas utrzymanie w czystości bielizny osobistej i pościelowej pacjenta.

Zapobieganie powstawaniu odleżyn. 

Mając na uwadze, że proces starzenia oraz unieruchomienie pacjenta powodują zmiany w organizmie, które sprzyjają rozwojowi odleżyn, zapobiegamy ich powstawaniu.

W sytuacji już występujących zmian, z pewnością zaproponujemy i zastosujemy odpowiednie leczenie w konsultacji z lekarzem.

Jednocześnie nauczymy rodzinę, jak układać chorego w odpowiednich pozycjach i jak używać sprzętu przeciwodleżynowego, jakim są np. krążki, poduszki i materace czy podkłady ślizgowe.

Wsparcie i edukacja.

Ważnym aspektem dbania o chorego jest dla nas zachęcanie do aktywności fizycznej dostosowanej do możliwości i stanu podopiecznego. Odpowiednie podejście naszego personelu ma na celu wsparcie psychologiczne pacjenta, rodziny i opiekunów. Jest to niewątpliwie ważny element opieki nad osobą chorą.

Uczymy, jak organizować opiekę w środowisku domowym, aby nie była ona obciążeniem i źródłem obaw, że można zaszkodzić osobie uzależnionej od pomocy,  zaangażowania i umiejętności rodziny.

Służymy także pomocą w dotarciu do najlepszych specjalistów medycznych.

Transport sanitarny i medyczny.

Pacjentom, którzy ze względu na stan zdrowia wymagają wsparcia w realizacji wizyty lekarskiej, rehabilitacyjnej czy diagnostycznej, proponujemy transport sanitarny.

Dysponujemy sprzętem medycznym pozwalającym wykonywać wszystkie zabiegi pielęgniarskie w domu pacjenta. Pomagamy również w zakupie lub wypożyczeniu specjalistycznego sprzętu istotnie wspomagającego opiekę, lub rehabilitację pacjenta.

Nasza kadra to doświadczone, dobrze wyszkolone pielęgniarki i pielęgniarze, wykorzystujące swoją wiedzę i umiejętności w celu jak najlepszej organizacji procesu pielęgniarskiego i opieki nad pacjentem.

KONSULTACJE PIELĘGNIARSKIE

 

Masz pytania związane z opieką pielęgniarską nad bliską osobą?

Chętnie na nie odpowiemy!

Konsultacje pielęgniarskie

Cennik usług pielęgniarskich i pielęgnacyjnych firmy Life-Ratownictwo Medyczne i Pielęgniarstwo.

Usługa CENA
1. Iniekcja podskórna (usługa ze sprzętem) 30 PLN
2. Zastrzyk domięśniowa (usługa ze sprzętem) 30 PLN
3. Iniekcja dożylna (usługa ze sprzętem) 50 PLN
4. Wlew kroplowy dożylny (usługa ze sprzętem) 60 PLN
5. Pobranie krwi z transportem do laboratorium 60 PLN
6. Zmiana opatrunku (bez kosztu leków i materiałów opatrunkowych) 40 PLN
7. Pielęgnacja przeciw odleżynowa (oklepywanie, nacieranie, smarowanie środkami leczniczymi i pielęgnacyjnymi itp.) 40 PLN
8. Zmiana opatrunku wokół stomii + wymiana worka stomijnego 40 PLN
9. Usunięcie szwów 60 PLN
10. Lewatywa 40 PLN
11. Założenie sondy żołądkowej 55 PLN
12. Pomiar poziomu glukozy glukometrem 25 PLN
13. Pomiar podstawowych parametrów życiowych (ciśnienie tętnicze,saturacja, temperatura, tętno) 25 PLN
14. Założenie cewnika do pęcherza moczowego 60 PLN
15. Podanie leków (do nosa, do ucha, do oka, wziewnych) 20 PLN
16. Inhalacja 20 PLN

 

Usługi pielęgniarskie wykonujemy na zlecenie lekarza.

W cenę zabiegów pielęgniarskich wliczone zostały  środki ochrony osobistej pielęgniarki oraz sprzęt medyczny konieczny do wykonania usługi (igły, strzykawki, wenflony, gaziki, przylepce itp.).

Kompleksowa opieka pielęgniarska – 70 zł/h.

W usłudze tej oferujemy opiekę nad pacjentem w domu, mycie w łóżku lub pomoc podczas kąpieli w łazience, zmianę bielizny osobistej, toaletę p/odleżynową, p/odparzeniową, zmianę opatrunków, podawanie leków w tym iniekcji domięśniowych /podskórnych, pielęgnację cewnika, stomii, ran, odleżyn, monitorowanie oddychania, pracy serca, gospodarki wodno-elektrolitowej, usprawnianie ruchowe oraz edukację pacjenta i jego rodziny w zakresie pielęgnacji.

W przypadku korzystania z wielu wizyt istnieje możliwość indywidualnej negocjacji ceny.

Dyżur opieki domowej – 60 zł/h.

Oferta zawiera pomoc lub wykonanie czynności higienicznych, karmienie pacjenta lub pomoc w czasie spożywania posiłków, przygotowanie i podanie prostego posiłku, napoju, realizację recept i drobnych zakupów, czuwanie nad przyjmowaniem leków przez pacjenta, pomoc w realizacji wizyty u lekarza lub w innych urzędach, towarzyszenie w czasie spaceru, pomoc utrzymaniu czystości najbliższego otoczenia pacjenta.

Do każdej ceny usługi świadczonej w domu należy doliczyć dojazd według następujących stawek:

  • dojazd do 10 km – 10,00 zł,
  • dojazd do 20 km – 15,00 zł
  • dojazd do 30 km – 20,00 zł.