OZONOWANIE MIESZKAŃ, BIUR, SAMOCHODÓW.

To zabieg dezynfekcyjny bez użycia chemicznych środków, podczas którego dzięki zastosowaniu specjalistycznych urządzeń wytwarzamy gaz, jakim jest ozon.

Dzięki ozonowi oczyszczamy przestrzeń z bakterii, alergenów, zarodników grzybów i innych drobnoustrojów niebezpiecznych dla ludzkiego organizmu.

Dzięki ozonowaniu możliwe jest również pozbycie się z pomieszczeń przykrych zapachów bez względu na ich pochodzenie (np. stęchlizna, spalenizna, dym tytoniowy, zapachy odzwierzęce).

 

OZONOWANIE

Nasze ozonatory

Ozonatory, którymi wykonujemy dezynfekcję pomieszczeń wyprodukowane są w  laboratorium Korona, polskiej firmie rodzinnej działającej na rynku od roku 1881.

Ozon, który powstaje w naszych urządzeniach wyprodukowany jest za pomocą autorskiej i niezawodnej metody lamp wyładowczych powlekanych platyną z irydem. Dzięki temu podczas produkcji ozonu nie dochodzi do wytwarzania szkodliwych i niszczących wielotlenków azotu.

W związku z tym, nasze ozonatory są bezpieczne dla elektroniki i plastikowego wyposażenia wnętrz. Istotne jest również że nie powodują reakcji alergicznych u osób przebywających w pomieszczeniach po ozonowaniu.  

Ozonowanie mieszkań,biur, szkół, samochodów

Ozonator Korona A 40 Standard

Jednym z naszych urządzeń jest profesjonalny ozonator powietrza o wydajności 40 gramów ozonu na godzinę. Dzięki takiej wydajności mamy możliwość efektywnie ozonować pomieszczenia o kubaturze do 400 metrów sześciennych.

Dodatkową zaletą tego ozonatora, jest podwójne wyjście dysz, do którym mamy możliwość podłączenia rur i rozprowadzenie ozonu jednocześnie do dwóch samochodów lub dwóch niezależnych pomieszczeń, dzięki czemu proces ozonowania jest krótszy w czasie i wydajniejszy.

Ozonator Korona A 20 Zdrowy Dom

Naszym drugim ozonatorem jest ozonator o wydajności 20 gramów ozonu na godzinę. Ozonatorem tym potrafimy również ozonować kanały wentylacyjne poprzez podłączenie rury do urządzenia, a następnie wprowadzenia jej do kanału. Urządzeniem tym najczęściej ozonujemy samochody osobowe, kabiny samochodów dostawczych oraz niewielkie mieszkania.

Ozonowanie mieszkań

NA CZYM POLEGA OZONOWANIE?

Ozon wyprodukowany w urządzeniu unosi się w powietrzu i po zderzeniu z cząstkami zanieczyszczeń wchodzi z nimi w reakcję, dzięki czemu utlenia je.

Ozon łatwo reaguje z cząsteczkami zanieczyszczeń dzięki trzeciemu atomowi tlenu znajdującemu się w jego cząsteczce.

Szkodliwe związki są rozkładane w mniej szkodliwe cząsteczki, a pozostały ozon natychmiast rozpada się do życiodajnego tlenu. Ponieważ ozon jest gazem, dlatego bez problemów dociera do najdalszych i niedostępnych zakamarków.

Ozonowanie bezsprzecznie jest bardziej skuteczne niż tradycyjne metody dezynfekcyjne.

 

Ozonowanie samochodów

Dlaczego zajmujemy się ozonowaniem?

Decyzja zakupu i używania ozonatorów przez naszą firmę podyktowana była aktywną działalnością w czasie pandemii wirusa SARS-CoV-2.

Urządzenia wykorzystywaliśmy przede wszystkim do dezynfekcji ambulansów celem ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa oraz zmniejszenia liczby drobnoustrojów do bezpiecznego minimum dbając jednocześnie o zdrowie personelu i pacjentów.

Godne uwagi jest to, że urządzenia nadal wykorzystujemy do dezynfekcji naszych ambulansów.

Wszystkie te zabiegi przeprowadzamy zachowując zalecenia i środki ostrożności zdefiniowane przez PZH oraz przepisy BHP.

OZONOWANIE MIESZKAŃ I DOMÓW

Mieszkania i domy to prywatna przestrzeń, w której pragniemy czuć się bezpiecznie. Jednym z elementów bezpieczeństwa jest pewność, że żyjemy w przestrzeni wolnej od wszelkiego rodzaju bakterii, wirusów, grzybów, alergenów i innych drobnoustrojów.

Nasze tradycyjne sposoby utrzymywania domu w czystości nie zawsze sprawdzają się w zwalczaniu tych mikroorganizmów. Może stać się to przyczyną wielu chorób, a także reakcji alergicznych domowników. Dlatego właściwe będzie podjęcie decyzji o profesjonalnej dezynfekcji. Decyzję taką w szczególności powinniśmy podjąć, jeżeli nasze mieszkanie zostało zalane, ktoś z domowników przebył chorobę zakaźną lub w mieszkaniu znajdowało się martwe zwierzę.

Dezynfekcja, a w szczególności ozonowanie, może okazać się rozwiązaniem w usuwaniu nieprzyjemnych zapachów w naszym mieszkaniu takich jak  dym papierosowy, spalenizna, pleśń, zapach zwierząt, stęchlizna.

Zabieg ten przydatny jest również przy odświeżeniu mieszkania po poprzednim lokatorze – wskazany ze względu na to, że czasami nie wiemy kto wcześniej zajmował nasze mieszkanie  i z jakimi chorobami się zmagał.

Dezynfekcję domu lub mieszkania przeprowadzamy metodą zamgławiania suchą parą wodną z użyciem środków biobójczych w ilości niezagrażającej zdrowiu i życiu człowieka, lub metodą ozonowania.

W podjęciu decyzji o wyborze metody dezynfekcji pomogą Państwu nasi pracownicy po analizie stanu zagrożenia oraz celu dezynfekcji.

OZONOWANIE SZKÓŁ, PRZEDSZKOLI ORAZ BUDYNKÓW UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ

Szkoły, przedszkola, biblioteki, domy kultury jako budynki użyteczności publicznej są miejscem spotkań licznych grup dzieci, młodzieży i dorosłych. Z tego powodu mogą stać się rezerwuarem zarazków.  Zatem zapewnienie bezpieczeństwa biologicznego jest trudne, a zarazem najbardziej pożądane.

Codzienne zabiegi sprzątania mogą okazać się niewystarczające.  Ze względu na rozwijanie i namnażanie się drobnoustrojów w miejscach trudno dostępnych nie będziemy w stanie ochronić naszych dzieci, młodzieży i siebie przed różnego rodzaju chorobami zakaźnymi.

Mamy tutaj na myśli przede wszystkim grypę, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, świerzb, wszy, odrę. Niewątpliwie należy pamiętać o  różnego rodzaju alergenach np. roztocza kurzu czy zarodnikach grzybów, które są przyczyną wielu nieprzyjemnych reakcji organizmu.

Dlatego proponujemy zastosowanie skutecznych metod dezynfekcji w postaci zamgławiania i ozonowania. Pozwolą one również na pozbycie się przykrych zapachów np. z infrastruktury sanitarnej, stęchlizny, a także odstraszamy szkodniki i insekty.

Dezynfekcję przedszkola, szkoły i innych budynków użyteczności publicznej przeprowadzamy metodą zamgławiania suchą parą wodną z użyciem środków biobójczych
w  niewielkich ilościach, nie zagrażających zdrowiu i życiu dzieci.

Ozonowanie natomiast przeprowadzamy za pomocą najwyższej klasy generatora ozonu Korona.

Środkiem  dezynfekcyjnym jest ozon posiadający właściwości utleniające.

×