DEZYNFEKCJA OZONEM

OZONOWANIE: MIESZKAŃ, BIUR, SZKÓŁ, PRZEDSZKOLI, SAMOCHODÓW, AUTOBUSÓW, CIĘŻARÓWEK TIR.

Ozonowanie to proces, który polega na generowaniu ozonu i wprowadzaniu go do pomieszczenia w celu oczyszczenia powietrza z substancji szkodliwych dla zdrowia ludzi.

Metoda ta jest coraz popularniejsza ze względu na swoją skuteczność oraz bezpieczeństwo dla środowiska.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług ozonowania w Raciborzu i w jego okolicach.

Dlaczego zajmujemy się ozonowaniem?

Decyzja zakupu i używania ozonatorów przez naszą firmę podyktowana była aktywną działalnością w czasie pandemii wirusa SARS-CoV-2.

Urządzenia wykorzystywaliśmy przede wszystkim do dezynfekcji ambulansów celem ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa oraz zmniejszenia liczby drobnoustrojów do bezpiecznego minimum dbając jednocześnie o zdrowie personelu i pacjentów.

Godne uwagi jest to, że urządzenia nadal wykorzystujemy do dezynfekcji naszych ambulansów.

Wszystkie te zabiegi przeprowadzamy zachowując zalecenia i środki ostrożności zdefiniowane przez PZH oraz przepisy BHP.

Ozonowanie autobusów i ciężarówek TIR w Racibórzu.

Ozonowanie to skuteczna i całkowicie bezpieczna metoda dezynfekcji i odświeżania wnętrza kabiny pojazdu. W szczególności, w przypadku autobusów, gdzie na co dzień podróżują różne osoby odświeżanie jest szczególnie ważne.

Ozonowanie pozwala usunąć bakterie i wirusy, co zwiększa higienę i zapobiega rozprzestrzenianiu się chorób. Ponadto ozonowanie eliminuje nieprzyjemne zapachy, co zwiększa komfort pasażerów i kierowcy.

Dzięki ozonowaniu dochodzi również do odgrzybiania układu klimatyzacji.

Ozonowanie mieszkań i domów.

Mieszkania i domy to prywatna przestrzeń, w której pragniemy czuć się bezpiecznie.

Jednym z elementów bezpieczeństwa jest pewność, że żyjemy w przestrzeni wolnej od wszelkiego rodzaju bakterii, wirusów, grzybów, alergenów i innych drobnoustrojów.

Nasze tradycyjne sposoby utrzymywania domu w czystości nie zawsze sprawdzają się w zwalczaniu tych mikroorganizmów. Może stać się to przyczyną wielu chorób, a także reakcji alergicznych domowników.

Dlatego właściwe będzie podjęcie decyzji o profesjonalnej dezynfekcji. Decyzję taką w szczególności powinniśmy podjąć, jeżeli nasze mieszkanie zostało zalane, ktoś z domowników przebył chorobę zakaźną lub w mieszkaniu znajdowało się martwe zwierzę.

Ozonowanie, może okazać się rozwiązaniem w usuwaniu nieprzyjemnych zapachów w naszym mieszkaniu takich jak: dym papierosowy, spalenizna, pleśń, zapach zwierząt, stęchlizna.

Zabieg ten przydatny jest również przy odświeżeniu mieszkania po poprzednim lokatorze – czasami nie wiemy kto wcześniej zajmował nasze mieszkanie i z jakimi chorobami się zmagał.

Ozonowanie przedszkoli, szkół oraz urzędów.

Szkoły, przedszkola, biblioteki, domy kultury jako budynki użyteczności publicznej są miejscem spotkań licznych grup dzieci, młodzieży i dorosłych.

Z tego powodu mogą stać się rezerwuarem zarazków.  Zatem zapewnienie bezpieczeństwa biologicznego jest trudne, a zarazem najbardziej pożądane.

Codzienne zabiegi sprzątania mogą okazać się niewystarczające. Ze względu na rozwijanie i namnażanie się drobnoustrojów w miejscach trudno dostępnych nie będziemy w stanie ochronić naszych dzieci, młodzieży i siebie przed różnego rodzaju chorobami zakaźnymi.

Mamy tutaj na myśli przede wszystkim grypę, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, ale także świerzb, wszy czy odrę.

Niewątpliwie należy pamiętać o  różnego rodzaju alergenach np. roztocza kurzu czy zarodniki grzybów, które są przyczyną wielu nieprzyjemnych reakcji organizmu.

Dlatego proponujemy zastosowanie skutecznych metod dezynfekcji w postaci ozonowania.

Pozwolą one również na pozbycie się przykrych zapachów np. z infrastruktury sanitarnej czy stęchlizny. Metodą tą niszczymy także szkodniki i insekty.

 

NA CZYM POLEGA OZONOWANIE?

Ozon wyprodukowany w urządzeniu unosi się w powietrzu i po zderzeniu z cząstkami zanieczyszczeń wchodzi z nimi w reakcję, dzięki czemu utlenia je.

Ozon łatwo reaguje z cząsteczkami zanieczyszczeń dzięki trzeciemu atomowi tlenu znajdującemu się w jego cząsteczce.

Szkodliwe związki są rozkładane, a pozostały ozon natychmiast rozpada się do życiodajnego tlenu.

Ponieważ ozon jest gazem, dlatego bez problemów dociera do najdalszych i niedostępnych zakamarków.

Nasze ozonatory

Ozonatory, którymi wykonujemy dezynfekcję pomieszczeń wyprodukowane są w laboratorium Korona, polskiej firmie rodzinnej działającej na rynku od roku 1881.

Ozon, który w naszych urządzeniach wyprodukowany jest za pomocą autorskiej i niezawodnej metody lamp wyładowczych powlekanych platyną z irydem. Dzięki temu podczas wytwarzania ozonu nie powstają szkodliwe i niszczące wielotlenków azotu.

W związku z tym, nasze ozonatory są bezpieczne dla elektroniki i plastikowego wyposażenia wnętrz. Istotne jest również że nie powodują reakcji alergicznych u osób przebywających w pomieszczeniach po ozonowaniu.

Ozonowanie mieszkań,biur, szkół, samochodów

Ozonator Korona A 40 Standard

Jednym z naszych urządzeń jest profesjonalny ozonator powietrza o wydajności 40 gramów ozonu na godzinę. Dzięki takiej wydajności mamy możliwość efektywnie ozonować pomieszczenia o kubaturze do 400 metrów sześciennych.

Dodatkową zaletą tego ozonatora, jest podwójne wyjście dysz, do którym mamy możliwość podłączenia rur i rozprowadzenie ozonu jednocześnie do dwóch samochodów lub dwóch niezależnych pomieszczeń, dzięki czemu proces ozonowania jest krótszy w czasie i wydajniejszy.

Ozonator Korona A 20 Zdrowy Dom

Naszym drugim ozonatorem jest ozonator o wydajności 20 gramów ozonu na godzinę.

Ozonatorem tym potrafimy również ozonować kanały wentylacyjne poprzez podłączenie rury do urządzenia, a następnie wprowadzenia jej do kanału.

Urządzeniem tym najczęściej ozonujemy samochody osobowe, kabiny samochodów dostawczych oraz niewielkie mieszkania.

Ozonowanie mieszkań