Szkolenia z udzielania pierwszej pomocy są usługą, jaką pierwszą wprowadziliśmy w naszej firmie.

Początkowo szkoliliśmy jedynie osoby dorosłe w firmach i instytucjach, jednak z czasem zaczęliśmy odwiedzać dzieci w przedszkolach i młodzież w szkołach oraz nauczycieli.

Szkolimy również na różnego rodzaju piknikach rodzinnych i innych imprezach gdzie jednocześnie zabezpieczamy medycznie dane wydarzenie.

W swojej ofercie posiadamy również szkolenia integracyjne, które mogą zostać wdrożone w firmach w ramach szkoleń z BHP.

Dla pasjonatów ratownictwa medycznego oraz personelu medycznego prowadzimy szkolenia zaawansowane dzięki temu, że posiadamy zaawansowany fantom, oraz sprzęt, który wykorzystywany jest w ratownictwie medycznym.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą szkoleń z pierwszej pomocy, każdy znajdzie tutaj coś dla siebie i pogłębi wiedzę ratowniczą.

 

Szkolenia z pierwszej pomocy w firmach.

Obowiązkiem pracodawcy narzuconym z góry jest przeszkolenie kadry pracowniczej z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Nasze szkolenia dostosowujemy do indywidualnych potrzeb wynikających z charakteru pracy, jaki występuje w danym zakładzie pracy.

Tematyka szkoleń będzie nieznacznie różnic się w firmie, która zajmuje się jedynie pracą biurową od tematyki dla firm budowlanych, gdzie więcej będziemy skupiać się na kwestiach urazowych.

Jednak każde szkolenie ma jednakowe podstawy teoretyczne, w których uczymy o niepokojących objawach, które występują w różnych stanach zagrożenia zdrowia i życia.

 

Szkolenia z pierwszej pomocy dla nauczycieli.

29 listopada 2018 r. weszło w życie rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 31 października 2018 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach. 

Nowe przepisy dotyczące bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach stanowią, że każda osoba pracująca w szkole musi przejść szkolenie z pierwszej pomocy do 1 marca 2019 r.

Serdecznie zapraszamy dyrektorów szkół i przedszkoli na zorganizowanie ciekawych tematycznie szkoleń z pierwszej pomocy.

Szkolenia z pierwszej pomocy dla najmłodszych.

Szkolenia z udzielania pierwszej pomocy dla dzieci są dla nas dużym wyzwanie, a jednocześnie sprawiają nam najwięcej satysfakcji.

Na takich spotkaniach tłumaczymy dzieciom, w jaki sposób dbać o zdrowie dbając o higienę osobistą, prawidłowe odżywianie się i odpowiednie ubieranie.

Opowiadamy o zagrożeniach, jakie je mogą spotkać podczas dnia codziennego oraz w jaki sposób zachowywać się jeśli już znajdą się w takiej sytuacji.

Szkolenia w zależności od pory roku i pogody mogą odbywać się wewnątrz budynku lub też na świeżym powietrzu, a w czasie upalnego dnia pod naszym przestronnym namiotem.

 

 

Szkolenia z pierwszej pomocy na eventach.

Szkolenia z pierwszej pomocy prowadzimy również na różnego rodzaju eventach, czyli piknikach rodzinnych, firmowych, dożynkach oraz innych wydarzeniach plenerowych.

Szklenia są prowadzone dla gości wydarzenia, każdy uczestnik może podejść w dowolnym momencie i przeszkolić się z wybranego przez siebie tematu. Dla młodych rodziców proponujemy postępowanie podczas zadławienia u dzieci a osobom starszym możemy dokładnie objaśnić ból jaki występuje podczas ostrych stanów sercowych.

Oczywiście na stanowisku szkoleniowym dostępne są fantomy do nauki resuscytacji krążeniowo oddechowej i każda osoba może poćwiczyć uciskanie klatki piersiowej.

 

 

 

Szkolenia integracyjne z pierwszej pomocy .

Organizujemy stacje integracyjno szkoleniowe dla pracowników firm. Szkolenia polegają na tworzeniu stanowisk o różnorakiej tematyce ratowniczej. 

Może to być dla przykładu stanowisko z udzielania pierwszej pomocy osobom uległym wypadkowi komunikacyjnemu, uczestnicy po krótkim szkoleniu teoretycznym przystępują to praktycznego wykonania zadania.

Uczestnicy na bieżąco są oceniani przez ratownika medycznego według karty oceny.