USŁUGI OPIEKUŃCZE RACIBÓRZ

 

W miarę jak nasi bliscy się starzeją, mogą wymagać pomocy w codziennych zadaniach i pielęgnacji osobistej. To może być trudny czas zarówno dla osób starszych, jak i ich rodzin.

Znalezienie odpowiednich usług opiekuńczych może mieć ogromny wpływ na poprawę jakości życia naszych bliskich w podeszłym wieku.

USŁUGI OPIEKUŃCZE RACIBÓRZ

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług opiekuńczych nad osobami starszymi w Raciborzu!

Jesteśmy doświadczoną i zaangażowaną ekipą opiekunów, którzy z pasją i empatią dbają o swoich podopiecznych. Nasza oferta skierowana jest do seniorów, którzy potrzebują wsparcia i opieki na co dzień, a także do ich rodzin, które szukają profesjonalnej pomocy.

Nasze usługi są w pełni dopasowane do potrzeb każdego klienta. Oferujemy pomoc w codziennych czynnościach, takich jak ubieranie, karmienie czy toaletowanie. Zapewniamy także opiekę medyczną, taką jak podawanie leków czy zmiana opatrunków. Nasza praca polega również na towarzyszeniu seniorom, rozmowie i spędzaniu czasu razem.

Jako firma działająca w Raciborzu i okolicach, znamy potrzeby i wymagania lokalnego społeczeństwa. Stawiamy na indywidualne podejście do każdego klienta i jego sytuacji życiowej. Dzięki temu możemy zapewnić najwyższą jakość usług opiekuńczych nad osobami starszymi i chorymi.

Jak działa zegarek SOS.

Czerwony przycisk zegarka pozwoli na natychmiastowy kontakt z Tobą, jeżeli bliska Ci osoba źle się poczuje lub będzie potrzebowała pomocy w innej, trudnej dla niej sytuacji.


W zegarku zakodowane zostaną jeszcze 4 kolejne numery, które automatycznie będą zawiadamiane, jeżeli nie będzie odbioru informacji przez poprzedni numer. Osoba, która odbierze wiadomość może szybko i odpowiednio zareagować, udzielić pomocy lub wezwać profesjonalne służby.

Dlaczego nasza firma.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo osób starszych jednym z tych kontaktów jest numer naszego „pogotowia dla Seniora”, które po otrzymaniu wiadomości niezwłocznie przybywa na miejsce i udziela odpowiedniej pomocy.

Istotne jest to, że posiadając to urządzenie, starsza osoba nie zostanie pozostawiona sama sobie w kryzysowej sytuacji. Daje to gwarancję spokoju, bezpieczeństwa i komfortu psychicznego naszym bliskim. Nie muszą się już bać, że gdy w pobliżu nikogo z bliskich nie będzie, zostaną bez pomocy. Jeżeli będą mieli przy sobie zegarek SOS, mogą mieć pewność, że zawsze jest Ktoś, kto czuwa nad ich bezpieczeństwem.

Dodatkowe zalety naszego abonamentu.

W ramach zakupionego abonamentu zapewniamy jeden raz w miesiącu pielęgniarską wizytę kontrolną u Seniora. W czasie wizyty przeprowadzona zostanie rozmowa dotycząca stanu zdrowia, dokonamy pomiaru podstawowych parametrów życiowych (pomiar ciśnienia tętniczego, tętna, poziomu glikemii itp.).

W miarę możliwości odpowiemy na pytania dotyczące dbałości o zdrowie oraz w razie potrzeby udzielimy porady i pomocy w rozwiązywaniu problemów zdrowotnych.

Złamanie szyjki kości udowej – częsty uraz po upadku.

Złamanie szyjki kości udowej to poważny uraz, który najczęściej występuje u osób w podeszłym wieku. Okolica urazu jest bolesna w dotyku oraz opuchnięta, a pacjent nie jest w stanie stawać na nodze po urazie. W przypadku złamania może dojść do skrócenia kończyny, która doznała urazu względem strony zdrowej, w związku z tym osoba poszkodowana nie jest w stanie wezwać pomocy przez telefon, który znajduje się np. na stole. Jest to sytuacja, w której poszkodowany może przez długie godziny w cierpieniu oczekiwać na pomoc. Z pewnością zegarek na ręku, przez który można wezwać pomocy, będzie dobrym rozwiązaniem.

 

Reasumując zegarek SOS dla seniora to nie tylko sposób na szybkie wezwanie pomocy, ale również narzędzie, które pozwala na monitorowanie stanu zdrowia i zapewnia większe poczucie bezpieczeństwa dla osób starszych i ich opiekunów. Dlatego zachęcamy do współpracy, zapewniamy jednocześnie instalację techniczną, rozruch i serwisowanie urządzenia oraz wszelką pomoc w opiece i czuwaniu nad bezpieczeństwem zdrowotnym Seniorów.

Zespół nasz składa się z ratowników medycznych oraz pielęgniarek z doświadczeniem zawodowym.