Prowadzimy szczepienia przeciw Covid – 19

Wykonujemy szczepienia tzw szczepieniobusem w szkołach, zakładach pracy, na piknikach i innych imprezach plenerowych, bezsprzecznie zmniejszając rozmiar pandemii. 

Szczepienia Covid-19

Nasz firma LIFE-Ratownictwo Medyczne i Pielęgniarstwo we współpracy z Laboratorium Genetycznym GYNCENTRUM z Sosnowca wychodzi do Państwa z nową ofertą i prowadzimy szczepienia przeciw COVID-19.

W przeciwieństwie do stacjonarnych punktów szczepień nasza oferta obejmuje formę tzw. „szczepieniobusa” W związku z tym jesteśmy do dyspozycji w miejscu i czasie przez Państwa wyznaczonym.

Dojeżdżamy ambulansem z pełnym wyposażeniem w sprzęt medyczny, bezsprzecznie zwiększając bezpieczeństwo osób zaszczepionych.

Na wyposażeniu ambulansu posiadamy sprzęt ratowniczy między innymi taki jak: zestaw przeciwwstrząsowy, defibrylator, tlen. Wszystko to pozwala na natychmiastowe reagowanie w sytuacjach zagrożenia życia.

Nasz zespół składa się z pielęgniarki lub lekarza – osoby kwalifikującej do badania oraz co jest godne uwagi ratownika medycznego.

Miejscem naszego działania mogą być szkoły, pikniki rodzinne, imprezy kulturalne i wszystkie inne eventy.

Miejsca te zrzeszają ludzi, wśród których mogą być potencjalni chętni do przyjęcia szczepionki. Dostosujemy się do Państwa potrzeb organizacyjnych.

 

 

Rodzaje szczepionek przeciw Covid-19

Do wyboru mamy dwie szczepionki mRNA – jedną wyprodukowaną przez Pfizer/BioNTech, drugą przez Modernę oraz dwie szczepionki wektorowe – AstraZeneki i Johnson & Johnson.

szczepionka Covid-19

Szczepionki przechowywane są w odpowiedniej temperaturze od 2⁰C do 8⁰C.

W akcji szczepień mogą uczestniczyć osoby powyżej 18 roku życia, którym można podać jednodawkową szczepionkę wektorową Johnson & Johnson oraz dwudawkową szczepionką Pfizer.

Drugą grupę stanowią osoby od 12 roku życia, dla których przewidziana jest szczepionka mRNA Pfizer/BioNTech lub Moderna.

Na proponowane przez nas szczepienia nie trzeba się rejestrować. Na miejscu należy wypełnić kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego lub zgłosić się z już wypełnionym formularzem.

Dokładne informacje na temat szczepień uzyskają Państwo tutaj